Dual Diploma Nedir?

Dual Diploma programı, lise öğrencilerinin normal okul saatlerinden sonra online olarak Amerika’dan İngilizce dilinde dersler aldığı bir programdır. Öğrenci mezun olurken hem Türkiye’deki okulundan hem de Amerikan Lisesinden çift diploma sahibi olur ve bu diploma tüm ülkelerde geçerlidir. Dual Diploma çift diploma programı dünya eğitim standartlarını yükseltmeyi amaçlayan Academica tarafından gerçekleştirilir. Academica bünyesindeki okullar;

• Eyalet ve Federal düzeyde akreditedir

• NewsReport’un 2018 Yılı Eğitim Raporuna göre 20.548 okul arasından ilk 100’de 13 adet okula sahiptir

Dual Diploma Programının Kazanımları

Dual Diploma programı, öğrencilere sonraki eğitim hayatları ve kariyerleri için paha biçilmez fırsatlar sağlamaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

İngilizce Gelişimi

Programa dahil olan öğrenciler dil seviyelerine göre sınıflara ayrılmakta ve üst seviyelere geçecek şekilde ana dili İngilizce olan öğretmenlerden ders almaya başlarlar. Dersler interaktif olduğu için dinleme, konuşma, okuma ve yazma yeteneklerinin tamamı gelişmektedir.

TOEFL Muafiyeti

Program bitiminde öğrenciler bir Amerikan lisesinden mezun oldukları için yurt dışında üniversitelere girerken TOEFL sınavına girme mecburiyeti ortadan kalkıyor. Tamamen İngilizce bir eğitim verilmesi sayesinde dil bariyeri halihazırda aşılmış olduğu için TOEFL sınavına girmemiş olmanın da eksikliği hissedilmiyor.

Amerikan Öğrenci Statüsü

Program boyunca öğrenci online şekilde bir Amerikan lisesinde okuduğu için Türk lise diploması ile birlikte Amerikan lise diplomasına da sahip olarak mezun oluyor. Bu sayede akademik olarak bir Amerikan öğrencisiyle aynı statüde Amerika, Kanada gibi ülkelerde üniversitelere başvuru yapabiliyor ve kabul alma oranlarını arttırabilme şansına erişmiş oluyor.

Kişisel Gelişim

Program sırasında öğrenci var olan düzeninin yanında online olarak bir Amerikan lisesinde de okumaya başladığı için öğrencinin zaman yönetme ve sorumluluk duyguları gelişir. Ayrıca dünyanın dört bir yanından tanışacağı sınıf arkadaşları ve yabancı öğretmeni sayesinde farklı kültürler ile temas edecek ve öğrencinin kişisel gelişimi hızlandırılacaktır.