Academica International Studies

Academica International Studies, dünya genelinde eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı ilke edinmiş ve bu amaçla dünyanın çeşitli ülkelerinde Dual Diploma programını başlatmış bir organizasyondur.

Akredite Olduğumuz Kurumlar

Cognia

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Mükemmellik kriterlerine göre ilk ve orta öğretim kurumlarına akreditasyon verir.

Ulusal Mavi Kurdele Okulları

Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı’nın Ulusal Mavi Kurdele Okulları programı, öğrenciler arasındaki sosyal eşitsizliğe karşı harekete geçen yüksek performanslı okulları ödüllendirir.

Florida Eyaleti Eğitim Bakanlığı

Okul bölgelerinden, kamu ve özel eğitim kurumlarından gelen eğitim verilerinin tek deposudur.

The College Board

CollegeBoard, her yıl milyonlarca Amerikalı lise öğrencisinin üniversiteye hazırlanmasına yardımcı olan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Academica – Dual Diploma

Program Hedefleri

Dil Gelişimi

Dual Diploma programı kapsamında öğrencilerin gireceği dersler yabancı öğretmenler tarafından İngilizce dilinde verilmektedir. Ayrıca aynı sınıfta farklı ülkelerden öğrenciler bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci, hem öğretmenleriyle hem de sınıf arkadaşlarıyla İngilizce kullanarak anlaşma ve dil pratiği yapma şansını elde etmiş olur.

Teknolojiye Hakimiyet

Dual Diploma programı online gerçekleştirilen bir programdır. Öğrenciler teknolojik cihazlarını ve uygulamaları kullanarak teknolojiye hakimiyetlerini arttırırlar. Bu da yakın gelecekteki nitelikli insanların en çok öne çıkacak özelliklerden “teknolojiyi kullanarak öğrenebilme” yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

Sorumluluk ve Zaman Yönetimi

Öğrencinin kendi okulunun üzerine Dual Diploma programı ile ekstra dersler alması sorumluluk duygusunun gelişmesini ve zaman yönetimi yeteneğinin güçlendirilmesi sağlar. Bu yetenekler, kariyer yolculuğu boyunca ihtiyaç duyulan yetenekler olup öğrencinin üniversite ve kariyerine bir adım önde başlamasını sağlar.